Hakkımda

akan-zaman, halil-gönül, İnşaat Mühendisi,

Hakkımda

Halil GÖNÜL

İnşaat Mühendisi

                HAKKIMDA

 Denizli doğumluyum, doğum tarihim nüfus cüzdanımda yazıyor ama emin değilim bir kaç yıl fark olabilir; ne anam ne de babam hatırlıyor. Anama sorsanız “Günü gününe yazdırdık der” bana da öyle demişti çünkü.

 İnşaat Mühendisi olarak mezun oldum

Askerlikten sonra devlet memurluğu yaptım. Kaderin cilvesi işte; Samsun'a çıkmış olan tayinimi birileri değiştirtip haberim olmadan beni  geçici görevlendirmişler. İki üç yıl kadar çalıştım. İstifa ettiğimde öğrendim öyle olduğunu.
Üç yıl kadar özel bir şirkette şantiye şefliği yapıp ayrıldım kendi işimi kurmak için. 15 yıl kadar kendi adıma çalıştıktan sonra tekrar özel şirketlerde kontrol mühendisliği, şantiye şefliği ve proje müdürlüğü yaptım.
Ben zamanı geldi demeden Felek emekli etti beni şantiyecilikten. Dünyam kararıverdi bir anda, ne yapacağımı şaşırdım. Meşgul olayım derken borsada zarar ettim, foreks de kaybettim derken yazmayı akıl edebildim üç dört yıl sonra. Ufak tefek şeyler karalamaya başladım. Yazma işinin çok farklı olduğunu fark etmiş oldum böylece ve araştırdım.
Başlangıçta bütün amacım kendime bir meşguliyet yaratmaktı. Gerçi hala da aynı ama biraz değişti durum virüs bulaştı galiba. Hastalanıyorum. Çünkü: yazma isteği oluşuyor çoğu zaman. Hele bir de okuyan olunca hevesleniyor insan, daha gayretli oluyor.


12 yorum :

 1. "Başlangıçta bütün amacım kendime bir meşguliyet yaratmaktı. Gerçi hala da aynı ama biraz değişti durum virüs bulaştı galiba. Hastalanıyorum. Çünkü: yazma isteği oluşuyor çoğu zaman. Hele bir de okuyan olunca hevesleniyor insan, daha gayretli oluyor." Bendede var abi o hastalık yazınca rahatlıyorum. 2 günü geçsin bir şey yazmadan kendimi huzursuz hissediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba +Fakir Yazar, korkma artık; bağışıklık kazanmışsın. Yola devam. :)
   Sevgilerle hoşça kal.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, sevgilerimle hoşça kalın. :)

   Sil
 3. Siteniz çok güzel sürekli takipteyim

  YanıtlaSil
 4. Bu iş virüs gibi gerçekten bende mühendisim yıllarca çalıştım ama kendimi bildim bileli yazmak isterim arada yazarımda şanş eseri gazetede yer buldum kendime virüs yayılıyor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. GAMZE AKCAN,

   ne güzel, aramıza hoş geldiniz. :)

   Sil
  2. Hoş bir meşguliyet bulmak, okumak ve yazmak. Blog yazarlarının ortak noktaları sanırım. (:

   Sil
  3. İyi olsun,
   evet genellikle öyle; biraz da taşmak belki de. :)

   Sil
 5. Çok güzel bir blog, emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. OktayZerrin Tolongüç,,
   teşekkür ederim.

   Sil

Hoş geldiniz.
İlginiz için teşekkür ederim.
Yorumlarınız en kısa sürede cevaplanacaktır. Halil GÖNÜL