Pazar, Mayıs 07, 2017

Yalan söylemek, yalanı yalanla kapatmak

Yalan

Yalan, yalan,
Sözlerinde yalan,

Gözlerinde yalan,
Teninde yalan;

Yalan, yalan,
Her şeyi siliyor yalan.
Sen de yalan.
Seni kaybeden,
Sendeki yalan;
Yalan, yalan,
Yalanı saklayan sözler,
Onlar da yalan.
Sonundasın çıkmaz sokağın,
Gölge gibi varlığın,
Siliyor seni yalanların;
Yok olacaksın,
Yalan, yalan,
Sen de yalan olacaksın.

06-05-2017-1238
Halil Gönül
Görsel:Pixabay.com

8 yorum:

 1. Dünya bile yalan olmuş hocam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba sevgili Muro Cevik, haklısınız "Yalan Dünya" demişler adına da, her tarafımızda yalan maalesef. Hoşça ve sevgiyle kalın.

   Sil
 2. Bana Candan Erçetin'in şarkısını hatırlattı. :)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba, benimde aklımdaydı yazarken; melodisi kulaklarımda yankılandı durdu ve hatta videosunu koymak istedim ama vazgeçtim sonradan. Bazı duyguların ifadesi birbirinden çok farklı anlatılamıyor ne yazık ki. Benim anlatmak istediğim, bir kişinin kendi söylediği yalanlarla kendisini nasıl ortadan kaldırdığıyla ilgili. öyle birileri bunu zaten fark edemiyorlar ve bir çok sıkıntısını da çekiyorlar yaşamlarında. Hoşça kalın. :)

  YanıtlaSil
 4. Yanıtlar
  1. merhaba sevgili Derya, size katılıyorum. Yalan yalanı doğurarak zincirleme devam ediyor ve sonunda da yalancıyı boğarak finali göğüslüyor. Teşekkür ederim nazik ziyaret ve yorumunuz için. Hoşça kalın.

   Sil
 5. Aslında farkında olmadan yaptığımız bir iş olmuş bu yalan hayatımızın her alanına sokmuşuz bize normal gelir olmuş...Bu arada sen de yalan olacaksın kısmı süper kaleminize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim Sevgili Karasal Anten, beğenmeniz beni sevindirdi, tespitinize de aynen katılıyorum.Tekrar görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

   Sil

Hoş geldiniz.
İlginiz için teşekkür ederim.