Çarşamba, Aralık 06, 2017

Mim-Yeni Yıl’dan Beklentilerim Nelerdir?


"Yeni yılda ilk tıraş"
Sevgili Mücahit Doğan’dan güzel bir mim'leme daha, beni mimlediği için teşekkür ederek başlıyorum hemen yazmaya.

Mim: “Yeni Yıldan Beklentilerim Nelerdir?”

Ne olur ne olmaz, şimdiden kutlayayım herkesin yeni yılını. Yeni yılda tüm iyi niyetli insanların ve tüm diğer canlıların beklentileri gerçekleşsin dilerim.
Benim yeni yıldan beklentime gelince: ilk iş olarak şu vücut saatime bir ayar vermek istiyorum ki; gecesi gündüz, gündüzü de gece olsun. Oldukça uzun bir süredir pusulası kaçık çünkü; yetti gari dedirtti bana en sonunda. Ben de herkesle birlikte -tersine değil-  Mersin'e gitmek istiyorum garik. 😊
Başka bir hedefim: bir yıl öncesinden yazdığım roman denemesini tekrar ele alıp sil baştan tekrar gözden geçirmek istiyorum; demlendiği yetmiştir artık. Eksik kalan kısmını da devam ederek bitirmek istiyorum. Öncelikle kışın geçmesini bekleyeceğim, sıcaklarda daha rahat çalışabiliyorum.
Zorunlu emeklilikten çok sıkıldım ama mecburiyet vardı, şimdilerde daha iyi hastam -babam Parkinson rahatsızı- ilk zamanlarına göre çok çok iyileşti ve kendi ihtiyaçlarını kendisi görüyor artık.  Zorunlu emekliliğe son vermek istiyorum. Şantiye işine -alt yapı ve su yapıları inşaatları- dönmek için iş başvurusu yapmaya başladım yeni yeni; umarım birisi olur -seçici olmak istiyorum yediğim kazıklardan sonra-- diye düşünüyorum. Eğer şantiyeye başlarsam çok yoğun bir tempo olacağından blog yazmayı biraz aksatabilirim belki.
On parmak öğrenmek istiyordum geçen yıllarda ve kısmen öğrendim sayılır, geliştirmeye çalışıyorum, devam edeceğim.
Bir programlama dili hevesim var, fırsatım olursa kursuna gitmek istiyorum. Ne de olsa geleceğe bakılırsa önemli bir olgu. Kodlama bilgisi olmadan çok şeyi anlayamayacak duruma geleceğiz.
Şimdilik bu kadar sıralamam yeterli olacak. Elbette okuma durumu biraz daha seçici davranarak devam edecek tüm gelecek yıllarda da.
Şimdiden tekrar herkesin yeni yılını kutlar, tüm dilek ve isteklerinizin gerçekleşmesini diler, hoşça ve sağlıkla kalın diyerek son veriyorum mim yazıma.
                                                                                                              06.12.2017
                                                                                                              Halil Gönül
Görsel: Google Görseller

16 yorum:

 1. Beklentilerinizin gerçekleşmesi dileklerimle.. Babanıza da geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arif Öztürk,
   Çok teşekkür ederim, dileğim herkesin beklentisi gerçekleşsin.

   Sil
 2. Babanıza acil şifalar. Roman inşallah biter ve bizde okuyabiliriz. Mutlu,sağlıklı ve isteklerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir sene olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beyda'nın Kitaplığı,
   Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Sizin için de mutlu, sağlıklı ve tüm isteklerinizin gerçekleştiği yıl olmasını dilerim.

   Sil
 3. Çok geçmiş olsun. Ben en çok roman kısmını merak ettim sanırım, umarım en kısa sürede tamamlanır bizler de okuruz keyifle.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. herteldenşef, teşekkür ederim.
   Uzun süredir neredeyse yılını doldurmak üzere, cesaret edip el atamadım bir türlü, 300 sayfalık A4 olmuştu bıraktığımda ama daha devamı da vardı epeyce. Umarım bir aksilik çıkmaz da tamamlamaya gayret ederim elimden geldiğince.
   Diğer taraftan da düşününce biraz daha zamana ihtiyaç duyuyorum aslında kendimi tartmak için. Zaman geçtikçe yazma işinde insan çok eksiğini görmeye başlıyor her seferinde. :)

   Sil
 4. Öncelikle babanıza acil şifalar diliyorum, beni kırmayıp yazdığınız için teşekkürler ve yolunuz açık olsun diyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mücahit Dogan,
   Teşekkür ederim.
   Rica ederim olur mu öyle şey, severek yazdım. Sizin de yolunuz açık olsun.

   Sil
 5. Geçmiş olsun babanıza. Romanı bitirip umarım kitaba dönüştürebilirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Turgay Aksoy,
   teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Yazmaya başladıkça eksikliklerimi fark ediyorum ve bu durum beni beklemeye itiyor; üzerinde epeyce daha çalışmam gerekecek sil baştan. umarım bir gün cesaret edebilirim.

   Sil
 6. Herşeyin başı sağlık, geçmiş olsun dileklerimi iletir, iyi seneler dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Para Finans Uzmanı,
   teşekkür ederim. haklısınız; en büyük sermaye sağlık.

   Sil
 7. Geçmişler olsun. Romanınızın raflardaki yerini aldığının duyurusunu da buradan okuruz inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cem kazan,
   teşekkür ederim, umarım bir gün o da olur. :)

   Sil
 8. Çok geçmiş olsun. Umarım babanız sağlığına kavuşur. Yeni yılda içinizden geçen tüm beklentileriniz gerçek olur umarım.
  Sağlıklı sıhhatli güzel bir sene dileğimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şenay Arpacıoğlu,çok teşekkür ederim. Dilerim herkes istediğine ulaşır yeni yıllarda. :)

   Sil

Hoş geldiniz.
İlginiz için teşekkür ederim.